triathlon

IDEA I PROJEKT 

BE 3 to idea pozwalająca ludziom doświadczyć samych siebie. Przez aktywność fizyczną dążymy do doskonałości, do poznania swojego ciała i uświadomienia go sobie. Z nami wybierasz drogę – drogę skupienia, samopoznania i samorealizacji – jednak mimo wszystko to coś więcej niż tylko sport. Znajdź więcej_ czasu na trening, a znajdziesz więcej_ czasu dla siebie. Czas odkryć swoje nowe JA!

OD CZEGO ZACZĄĆ?   Od pierwszego kroku… skontaktuj się z Michałem – michal@cityzenklub.pl. Potem ułożymy Ci plan treningowy. Dokładnie taki jakiego będziesz potrzebował z uzględnieniem celów jakie będziesz chciał osiągnąć. Następnie rozpoczniesz treningi, a cała reszta potoczy się dalej.

GDZIE TRENUJEMY?   Treningi odbywają się w CITYZEN_, na obiektach poznańskiego AWFu. Do tego dochodzą treningi na zewnątrz: w okolicznych parkach lub szosach poza miastem, do których mamy szybki dojazd. Organizujemy również obozy treningowe w różnych częściach kraju i Europy.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!   Odwiedzaj naszą stronę i sprawdzaj najświeższe informacje. Sprawdź co dzieje się na fan page’u Świat Triathlonu, a jeśli zapiszesz się do newslettera będziesz dostawał informacje na skrzynkę mailową.

 

2014 PAGUERA-MALLORCA ETU CHALLENGE

Wybaczcie, że zniknąłem na tak długo, ale…podczas przygotowań do tego startu nie potrafiłem wygenerować żadnej twórczej czy innej myśli, która po przelaniu na ekran nie wydałaby mi się płytka lub banalna…

W ciągu tych 14 tygodni przejechałem na rowerze 5500, a przebiegłem około 500 kilometrów… I po trzech latach poświęconych prozie organizacji firmy był to dla mnie swego rodzaju „reset”. Teraz przyszedł czas, aby podzielić się refleksjami z tego czasu i… może już innym, bo czystszym spojrzeniem na rzeczywistość.

czytaj dalej

BADANIA WYDOLNOŚCIOWE SPORTSLAB W KLUBIE CITYZEN_

Najbliższy poniedziałek – 12.05 – to kolejna możliwość wykonania badań wydolnościowych w Klubie Sportowym CITYZEN_!

Zapisz się poprzez formularz: http://sportslab.pl/aktualne-terminy-badan/ i sprawdź swoje możliwości. Przetestuj siebie na ergometrze rowerowym lub na bieżni mechanicznej.
Cena SPECJALNA dla klientów CITYZEN_ i BE3 – Świat Triathlonuczytaj dalej

BLOG BOGUMIŁA GŁUSZKOWSKIEGO

Od dziś możecie śledzić poczynania “tego jedynego”, który ma niecodzienne podejście do codzienności, nietypowe spojrzenie na typowych sportowców (czyt. piłkarzy) i intelektualnie diagnozuje nieintelektualny świat sportu (bez obrazy!).

BLOG Bogumiła Głuszkowskiego – o przygotowaniach i pracy, upadkach i wzlotach…. po prostu o Nim przed kolejnym życiowym celem!!!
czytaj dalej

DIETA NISKO CZY WYSOKO WĘGLOWODANOWA?

W produktach czy napojach znajdują się składniki, z których moga nasze orgaznizmy wytworzyć energię: węglowodany, białka, tłuszcze i alkohole.

Węglowodany rozpadaja się na małe cząsteczki cukrów prostych ( glukozę, fruktozę i galaktozę).
1 g węglowodanów da nam ok 4 kcal energii. Węlowodany gromadzą się w organizmie w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego. W mięśniach jest go cztery razy więcej niż w wątrobie.
czytaj dalej

IRONMAN MALLORCA 2014 – FOTORELACJA!

Jesteśmy już po zawodach IM na Mallorce! Było dobrze….było świetnie….było fantastycznie! Na początek zaznaczmy, że była to edycja wyjątkowa bo….PIERWSZA na pełnym dystansie na tej hiszpańskiej, malowniczej wyspie. Drużyna w składzie skromnym, ale na pewno bardzo dobrze przygotowana do drugiego już w tym roku występu na pełnym dystansie IRONMAN. Bogumił Głuszkowski, Tomasz Domagała, Mateusz Klawiter, Krzysztof Jankowiak, Paweł Kamiński; a także Wojtek Kruczyński i Emil Piosik z Endushop`u i Filip Przymusiński z UAM Triathlon ukończyli zawody z super wynikami i nowymi życiówkami. … czytaj dalej

IRONMAN NICEA 2014 – RELACJA BOGUMIŁA GŁUSZKOWSKIEGO

Bardzo dobrze pamiętam lipiec zeszłego roku, zawody w Sławie, które same w sobie były cudownym wydarzeniem bo po raz pierwszy grupa tak fantastycznie się skonsolidowała i na zawsze będę pamiętał te kilka minut spędzonych w towarzystwie Mateusza, Pawła, Janusza i kilku jeszcze innych osób z naszej grupy bezpośrednio przed zawodami. To była taka przestrzeń poza czasem, poza odpowiedzialnością za wynik na zawodach.… czytaj dalej

JAK DZIAŁAJĄ OPASKI SILIKONOWE

Dostałeś czerwoną opaskę podczas październikowej edycji warsztatów triathlonowych połączonej wraz z galą podsumowującą sezon?
– o samym wydarzeniu przeczytasz na stronie xTRI.pl –
Same opaski nie mają magicznego działania, nie poprawią pola magnetycznego wokół Twojego ciała, nie wpłyną też pozytywnie na równowagę elektrolityczną. Mogą za to wpłynąć pozytywnie na cenę karnetu w sezonie 2014/2015. Zapytasz w jaki sposób? Co jakiś czas będziemy rozdawać silikonowe opaski na nadgarstek.
czytaj dalej

MARATON INDOOR CYCLING – 8 CZERWCA 2014

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU w MARATONIE INDOOR CYCLING 8 czerwca 2014,  godz. 17:00-20:00
Kolejna i ostatnia przed wakacjami możliwość pokręcenia przez 3h w świetnym towarzystwie i przyjemnej muzyce. Tym razem…. szykujemy dla Was coś nowego-coś innego! Pokręcimy w rytmach Rock&Roll`a – oczywiście na żywo!… czytaj dalej

MÓJ IRONMAN

Jednym z moich marzeń, osoby czynnie uprawiającej sport amatorski było ukończenie zawodów Triathlonowych na dystansie Ironman. Historia mojego zamiłowania do sportu ma korzenie rodzinne tata były kadrowicz, maratończyk, medalista mistrzostw Polski na 100 km zaszczepił we mnie miłość do rywalizacji na długim dystansie i mimo braku talentu i predyspozycji do rywalizacji w sportach długodystansowych próbowałem kariery biegacza w TS Olimpia Poznań niestety bez sukcesów 😉

Dałem sobie spokój ze sportem w wymiarze nie amatorskim, biegałem nieregularnie, startowałem nieregularnie, aż w końcu postanowiłem zrealizować marzenia związane z Ironmanem. … czytaj dalej

OLE, TRIATHLON BARCELONA

W dniu 16 października wziąłem udział w triathlonie na dystansie olimpijskim (1,5km pływanie, 40km roweru, 10km biegu) w nadmorskiej miejscowości Barcelona w Hiszpanii. Pogoda na start była wymarzona, przez cały czas pobytu temperatura rano zaczynała się od 17 st, potem w ciągu dnia dochodziła do 25 st, a woda utrzymywała się na poziomie 23 st. Celsjusza. Rower i piankę wiozłem samolotem, ale na miejscu można wypożyczyć sobie rower (indywidualnie kontakt podaje organizator) i piankę (zapewnia organizator).
czytaj dalej

RELACJA Z OBOZU ZIMOWEGO W JAKUSZYCACH – BE3 CITYZEN_

Zawodnicy i trenerzy dotarli w minioną niedzielę wreszcie do domu. Zmęczeni, niewyspani i “zakwaszeni” po 4 dniowym obozie przygotowawczym do sezonu 2015 w Jakuszycach.

W czwartek wyjazd, 4h podróży w kierunku granicy polsko-czeskiej. Wszystkim towarzyszyło wielkie zdziwienie i zaniepokojenie brakiem śniegu, aż do Szklarskiej Poręby. Spokój pojawił się dopiero, gdy za Szklarską i po kilku drogowych zakrętach temperatura zaczęła spadać, a na drodze zaczynało robić się biało.

czytaj dalej

TRENING TRIATHLONOWY A TRENING KOLARSKI

Różnice dotyczą:
1. wielkości generowanych mocy (oczywiście w kolarstwie większa …szczególnie podczas skoku)
2. zakresy pracy serca (w kolarstwie: na kole bardzo niskie …prowadząc bardzo wysokie)
3. stopnia wykorzystania tlenu do nadania prędkości rowerowi (w kolarstwie 100% wędruje do mięśni czworogłowych bo… pozostałe są w zaniku:-)…w triatlonie niezależnie od stopnia świadomości zawodnika obręcz barkowa i łydki zabierają część tlenu z   mm czworogłowych)
4.
czytaj dalej

TRIATHLON SIERAKÓW

Najbliższy poniedziałek – 12.05 – to kolejna możliwość wykonania badań wydolnościowych w Klubie Sportowym CITYZEN_!

Zapisz się poprzez formularz: http://sportslab.pl/aktualne-terminy-badan/ i sprawdź swoje możliwości. Przetestuj siebie na ergometrze rowerowym lub na bieżni mechanicznej.
Cena SPECJALNA dla klientów CITYZEN_ i BE3 – Świat Triathlonuczytaj dalej

TRIATHLON SIERAKÓW

Zaczynamy odliczanie! Do pierwszego startu sezonu zostały już tylko…. 2 dni. Jeszcze niedawno zaczynaliśmy wspólne treningi….a dziś mamy za sobą setki przetrenowanych godzin, tysiące przejechanych wspólnie kilometrów, wybiegane i przepłynięte setki tysięcy metrów….a co najważniejsze przez cały ten okres dawaliście z siebie wszystko co najlepsze i powodowaliście, że każdy dzień i każda minuta spędzona na treningu była wyjątkowa. Nie obyło się bez łez i zmęczenia – fizycznego oraz psychicznego!… czytaj dalej

TRIATHLON W LONDYNIE – RELACJA

27-28 lipca miałem przyjemność wystartować w The Virgin Active London Triathlon. Podobno w największym na świecie Triathlonie(?)

Zawody odbyły się w idealnym do tego miejscu ExCeL-Royal Victoria Dock. W ciągu tych dwóch dni wystartowało ok. 12 000 triathlonistów na różnych dystansach. Wszyscy startowaliśmy w tzw. falach co 30 min.
Ja startowałem na dystansie olimpijskim drugiego dnia w trzeciej fali o 7.30 rano (dobrze, że w CITYZENIE zaczynamy pływanie o 5.45).
czytaj dalej

TRIATHLONOWA MAJÓWKA

Kolejna, już II edycja majówki TRI z CITYZEN_ i projektem BE3 BE FREE!

Podobnie jak w ubiegłym roku, wybieramy się do COS Wałcz… by trenować, trenować i jeszcze więcej trenować! Będzie to kluczowy etap treningu dla wszystkich którzy zamierzają wystartować w IM Nicea oraz doskonałe przetarcie dla uczestników Triathlon Sieraków.

czytaj dalej

TRIKIDS 2014 DUATHLON SIERAKÓW – RELACJA

Dokładnie tydzień temu w piątek tj. 30.05.2014 przy współpracy organizatorów: Gminy i Miasta Sieraków, Ośrodka TTKF Sieraków, Klubu Sportowego CITYZEN_ i firmy ENDU SPORT, w godzinach 14:00 – 19:00 odbyło się wydarzenie pod hasłem:
T R I K I D S 2014 Duathlon Sieraków!
Tak jak się spodziewaliśmy impreza była przednia i cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród głównych bohaterów – czyli dzieci, ale też ich rodziców i opiekunów.
czytaj dalej

TRIKIDS 2014 TRIATHLON POZNAŃ

W ostatni weekend lipca odbyły się zawody triathlonowe dla dzieci z cyklu TRIKIDS. Jest to kolejna impreza Klubu Sportowego CITYZEN_ towarzysząca ważnym wydarzeniom triathlonowym dla dorosłych.… czytaj dalej

TRIKIDS DUATHLON

Ruszają zapisy do T R I K I D S Duathlon Sieraków. Zgłoszenia przyjmujemy tylko przez formularz rejestracyjny. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na regulamin imprezy, w którym zawarte są wszelkie szczegóły wydarzenia, m.in. opłaty startowe.
W tym roku udział w imprezie brać będą dzieci z rocznika 2002 do 2007 (nie ma możliwości startu dzieci młodszych lub starszych niż wyznaczone roczniki).czytaj dalej

WAŁCZ – MAJÓWKA CITYZEN_

Tak tak… majówka już za Nami. Choć dla wielu z Was był to czas wolny, grupa triathlonistów – zapaleńców ciężko trenowała w COS OPO Wałcz. Było pływanie, była szosa i biegi…. a do tego siłownia, stretching… i dużo jedzenia i jeszcze więcej snu.
czytaj dalej

WYWIAD Z BOGUMIŁEM GŁUSZKOWSKIM W TELEWIZJI STK

 Jest nasz gwiazdor… tym razem w telewizji! Od słowa do słowa… wstawaj, trenuj i miej szacunek do siebie.

” Już nie raz udowodnił sobie i innym, że chcieć to móc! Jego pasją jest pomaganie innym w pracy nad samym sobą. Dla wielu osób jest mentorem i wzorem do naśladowania.
Charakteryzuje go cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Dziewięciokrotny MP w triathlonie / IronMan /człowiek o gorącym sercu, zimnej głowie i żelaznym ciele.

czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE SEZONU TRIATHLONOWEGO – GALA XTRI.PL

Ostatnie kilka tygodni upłynęło w redakcji xTRI.pl pod znakiem dwóch projektów które wcielone w życie będą w najbliższych tygodniach. Pierwszym z nich, którym chcemy się z Wami podzielicić i zaprosić Was do udziału jestZakończenie sezonu triathlonowego i Gala xTRI.pl 2013.Dwudniowy event organizowany przy współpracy xTRI.pl i CITYZEN zaplanowany został na 8.11 (piątek) i 9.11 (sobotę). Zajęcia poprowadzone przez doświadczoną kadrę trenerską CITYZEN pozwolą Wam na poszerzenie swojej wiedzy sportowej zarówno od strony teoretycznej jak i sprawdzenie jej w praktyce.
czytaj dalej

ZEROD WKRACZA NA POZNAŃSKI RYNEK

TESTY PIANEK ZEROD w Poznaniu! Jeśli nadal szukacie pianek dla siebie, mamy dla Was tym razem propozycję z najwyższej półki (ale wcale nie cenowej!).
Najbliższa środa 16.04, pływalnia Klubu Sportowego CITYZEN_ przy ul. Droga Dębińska 10c, w godzinach 20:00-22:15 – to sposobność aby osobiście przetestować produkty marki ZEROD i przekonać się o ich niebywałych właściwościach!
Informacje i zapisy pod adresem mailowym: info@runcentre.pl
czytaj dalej