indoor cycling

INDOOR CYCLING, czyli jazda w grupie na rowerach stacjonarnych w rytm muzyki z zastosowaniem różnych technik imitujących zjazdy, podjazdy, na stojąco, na siedząco, szybko, wolno, z różnym obciążeniem.

Zamknięty i cykliczny charakter ruchu zapobiega możliwości odniesienia kontuzji i sprawia, że nawet przy pierwszej wizycie możesz dołączyć do zaawansowanej grupy. 

Dla początkujących najistotniejszy jest rytm, który narzuca instruktor oraz muzyka. Dlatego nie należy przejmować się utrzymywaniem zakresów tętna podczas pierwszych zajęć. W Klubie Sportowym CITYZEN_ stawiamy na osobowość trenerów, którzy wyrażają ją poprzez wybór muzyki towarzyszącej wysiłkowi. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy cztery rodzaje zajęć, na których każdy znajdzie coś dla siebie. 
FAT_BURNER_NEW
Trening niskiej intensywności, który może stanowić aktywną formę regeneracji, wprowadzenie do cięższych zadań, oraz wprowadzenie do spalania tkanki tłuszczowej. Zawiera się w niskich zakresach tętna – do 75 %. Akcenty o większej intensywności w tego rodzaju treningu to bodźce  dla układu nerwowego – aby nie zasnąć i przywrócić świadomość. Polecane, jako forma aktywnego wypoczynku (przyspiesza detoksykacje organizmu po ciężkich treningach lub po alkoholu). W wydaniu 50 min zapewnia spalanie tkanki tłuszczowej przez ostatnie 20 minut. Efektywność wzrasta wraz z czasem, dlatego dla intensyfikacji efektu spalenia tkanki, zalecamy pozostanie na kolejnych zajęciach.
SREDNIA_INTENSYWNOSC
Podczas tych zajęć możliwa jest dużo większa zmienność zarówno rytmu jak i zakresów intensywności. Podstawą jednak są te, które sięgają 85% możliwości.  Co najmniej 30 % czasu stanowią podjazdy budujące siłę, realizowane na rytmie ok.70 obr/min. Dopuszczalne są akcenty aktywizujące na poziomie 90% swoich możliwości. Bardzo uniwersalna forma zarówno dla sportowców wyczynowych jak i dla amatorów dla budowania świadomej siły przy zachowaniu doskonałej techniki. Te zajęcie uświadamiają, że większe znaczenie niż wartość siły, którą dysponujemy ma umiejętnoś włożenia jej w odpowiednie miejsce przy użyciu dwóch antagonistycznych grup mięśniowyh: czworogłowego jednej nogi i dwugłowego drugiej
CZARNY_SZLAK
Może spotkać Cię wszystko: długi i krótki podjazd, sztywny i miękki, szybki zjazd na ostrym kole, długa jazda po płaskim, pod wiatr itp., słowem odrobina szaleństwa z nutką emocji, którą podarowuje muzyka. Instruktor tworzy fabułę (wyścig kolarski w górach, kryterium uliczne, wyścig przy silnym wietrze lub jazda na rancie, jazda w określonej konfiguracji terenu, jedna góra 45 min ze wzrastającym tętnem z każdą następną minutą – tak jak w przypadku jazdy w wysokich górach na każde 100m wysokości dodatkowe jedno uderzenie. Wizualizacja wycieczki po trasach Majorki lub innego legendarnego kolarskiego miejsca – tu mistrzem jest Janusz, który maluje tak piękne obrazy słowem, że traci się potrzebę oglądania tych przestrzeni w rzeczywistości.
SPORT
Trening trwający 90 min dostosowany do aktualnego okresu przygotowawczego dla kolarzy i triatlonistów…i innych miłośników nie tylko mocnej ale i długiej jazdy… Może być zrealizowany jako trening kształtujący określoną cechę np.: siłę lub wytrzymałość (oraz ich specjalistyczne wydanie : – siła generowana w krótkim czasie – krótkie intensywne podjazdy na bardzo silnym docisku,  – siła generowana w długim czasie – długie podjazdy na średnim docisku. W obu wypadkach na 85 % tętna oraz przy 70- 80 obr/min., wytrzymałość długiego czasu np. 2x 30 mi na 75-80 % przy 90 obr/ min., wytrzymałość  4x 15 min. na 95% przy 95- 110 obr/min.